Ik hou mijn hoofd naar beneden terwijl ik mijn haar föhn. Gedachtenloos. En ineens is die daar, die gedachte: Zou ik hem nog passen? Die geruite broek van Mac & Maggie? Of was hij van Soap Studio? Jeetje… dat is lang geleden. Hij ligt nog in mijn kast. Al jaren. Ik heb hem altijd bewaard. Als herinnering aan een fase. Een tijd. Een versie van mezelf.
Even later sta ik achter in mijn kast. En ja hoor. Daar is hij. Die zwart-wit geruite broek met dat ene vleugje geel. Ik pak hem vast en ineens heb ik niet alleen een broek in mijn handen; ik heb mijn jeugd in handen. Een gevoel, een verleden en vooral een herinnering.
Hij gaat nog dicht!
Wauw. Wat een tijd. Zou ik hem nog passen? Ik trek hem aan. Nee joh! Hij gaat nog dicht. Ik hoef mijn buik niet eens zo heel erg in te houden. Alleen… hij zit wat strak op de naden.
En terwijl ik een plannetje maak (misschien een paar kilo afvallen, zodat hij weer lekker zit) komt er vanzelf een volgende gedachte voorbij: Lies, hoezo? Waarom zou je?
Ik kijk in de spiegel
Ik kijk naar mezelf in die broek. Naar de vrouw die ik nu ben. Dat lichaam is niet zomaar veranderd. Er is in al die jaren simpelweg meer van mij bij gekomen. Letterlijk en figuurlijk: meer kennis, meer wijsheid, meer verhalen, meer liefde, meer verdriet, meer ervaringen.
Ineens ben ik er blij mee dat hij niet meer past, want sommige dingen horen niet meer te passen. Simpel omdat jij bent gegroeid. Dat grietje van toen… dat ben ik allang niet meer. En weet je? Dat lijkt me precies zoals het hoort.
Wat groei achterlaat
Soms denken we dat groei zichtbaar wordt in wat we kwijtraken: een maat, een rol, een oude versie van onszelf. Maar echte groei zit vaak in wat we onderweg hebben verzameld: verhalen, ervaringen en betekenis. Dat is precies waar ik in de opleiding Kleuren van Geluk mee werk. Niet veranderen in iemand anders, maar ontdekken wie je geworden bent. En leren daar met nieuwe ogen naar te kijken, met je eigen wijsheid.
Ben je benieuwd welke verhalen, verlangens en kwaliteiten zichtbaar worden in jouw kleuren? Lees hier meer over Kleuren van Geluk.







Eén reactie
Leuk verhaal weer, bij een leuke foto van toen, Anne-Lies! Wat een tijdsbeeld hè!!