Onderstaand gedicht schreef ik voor mijn boek Hartmama en het kwam uiteindelijk niet in het boek terecht. Ik publiceer het in de aanloop naar Moederdag als cadeau aan alle vrouwen die op jonge leeftijd hun moeder verloren.

Jij daar
met je mooie ogen
zachte blik
gericht op de verte
Wie zoek je?

Aan wie ben jij
zo trouw
dat je moeite hebt
om hier te zijn
te blijven

Hoe geef jij liefde?
Durf je het ook te vragen?
Aan anderen?
Aan jezelf?

Elke liefde
draagt afscheid in zich
dat weet jij
als geen ander

Hou je het daarom
een beetje achter
Alsof je niet
durft te vertrouwen?

Weet je,
er is genoeg liefde
Ook na de dood

Hartmama
Op jonge leeftijd geconfronteerd worden met de dood van een ouder is traumatisch, ook al noem je dat zelf misschien niet zo. In mijn boek neem ik je mee in mijn persoonlijke verhaal en laat ik je zien wat jij zelf kunt doen om het grote gemis te aanvaarden.

Door voorbeelden uit de praktijk en oefeningen waarmee je zelf aan de slag kunt, helpt dit boek je om te helen en weer meer te genieten van het leven.

En er staan nog veel meer gedichten in. Je kunt Hartmama hier bestellen: www.susanvanderbeek.nl/boek/.

Moeder Zonder Moederdag
Een ander mooi initiatief waar ik je graag op attendeer, is de Moeder Zonder Moederdag op zaterdag 7 mei a.s. in De Berenkuil in Utrecht. Samenzijn, uitwisselen, theater, workshops en (h)erkenning voor (aanstaande) moeders zonder moeder. Aanmelden kan via deze link.

Over de auteur:

Foto van Susan van der Beek

Susan van der Beek

Auteur, systemisch coach, hondengedragsbegeleider, coachweekenden en vakanties

Het is mijn zielsmissie om liefde en lichtheid te brengen waar rouw is. Vanuit die intentie schreef ik mijn boek Hartmama, over jong ouderverlies. Naast een autobiografisch deel bevat Hartmama ook een beeldverhaal en een (ver)werkboek. Als jij het gevoel hebt dat de vroege dood van één van je ouders nog een schaduw werpt over je leven, nodig ik je uit om daar samen naar te kijken. Daarnaast ben ik hondengedragsbegeleider: hondenopvoeder en specialist probleemgedrag. Ik leer je graag de taal van je hond verstaan en zijn of haar gedrag beter te interpreteren. Hierdoor wordt het samenleven met je hond(en) veel meer ontspannen. Als je hond gelukkig is, ben jij het immers ook.

www.susanvanderbeek.nl
www.slapeninzeeland.nl

Al haar blogs

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wekelijkse nieuwsbrief

Schrijf je hier in om wekelijks de nieuwste blogs te ontvangen.