De volle lentemaan valt dit jaar op 6 april, net voor Pasen, op Witte Donderdag. Deze maan maakt duidelijk dat er werk te verzetten is. Nu is er groei, bloei en ontwikkeling nodig om te aarden, wortel te schieten. Zodat er vanuit een stevige basis en ondersteuning uit een klein pietepeuterig zaadje een boom groeit, bloemen de grond uitschieten en alles in de natuur weer langzaam en zeker een groene waas krijgt.
Niet alleen de natuur werkt zo. Met onze plannen, ideeën en ontwikkelingen gaat het net zo. Er is een tijd van ontstaan, ontwikkelen en groei. De huidige volle maan leent zich goed voor deze energiestromen en het veel gehoorde ‘zo binnen, zo buiten’ Is nu letterlijk toepasbaar.
Planetoïde Cheiron doet mee
De zon wordt vergezeld door Cheiron, een planetoïde. Cheiron wordt afgebeeld in de vorm van een sleutel. Deze ‘gewonde healer’ loopt in ongeveer 50 jaar door de 12 sterrenbeelden heen. Momenteel staat hij in het teken Ram dat reikt het thema ‘erkenning van jezelf’ aan. Dit werkt nu op een dieper niveau en richt zich op:
- bewustwording van je eigen kracht
- hoe je dit in kan zetten om anderen in hun kracht te laten gaan staan
- waar, op welk gebied ligt jouw kracht?
- losse stukken van jezelf op hun plek laten vallen
- wat heb je hier te doen vanuit deze kracht?
- achilleshiel, oude pijn ligt onder de loep

De zon en Cheiron staan samen in de Ram
De zon in Ram zorgt ervoor dat je recht vooruit wil, gewoon rechtdoor zonder er omheen te draaien. Je wilt graag iets nieuws neerzetten en je staat nu meer en eerder open voor inspiratie. Net of je een ontvanger in je hoofd hebt voor nieuwe ingevingen. Zelf het initiatief willen nemen, als eerste iets nieuws doen of ondernemen is typisch een Ram uiting.
Ook hecht je momenteel mee belang aan gezien en gehoord worden, maar ook invloed willen hebben. Vanuit jezelf redeneren – zonder daarbij direct oog en oor te hebben voor de ander en wat deze vindt en ervaart – is nu meer voorkomend en typisch voor de Ram-energie. Je bent nu ook eerder geneigd om voor jezelf op te komen. Bovendien is er nu door de Cheiron samenstand:
- grotere kans op twijfel
- de impuls om oude pijn en patronen op te willen ruimen
- het ‘oude’ heeft nu eerder je aandacht
- een goede kans dat energie die jaren ontoegankelijk is geweest weer vrijuit gaat stromen
Dit alles om te zorgen dat er minder pijn is, het oude wordt opgeruimd en er niet meer bij komt.
De maan in Weegschaal staat recht tegenover de zon en Cheiron
Recht tegenover deze twee staat de maan in Weegschaal die een stuk diplomatieker te werk gaat. Dol op harmonie en balans gaat deze bepaalde issues uit de weg om discussies en ruzies te voorkomen. Sluit deze invoelende maar mentale energie goed bij je aan, dan richt je je nu vooral op wat er sociaal en maatschappelijk acceptabel is. Je bent gevoeliger voor kritiek en wat de ander (zoals je partner) leuk en niet leuk vindt en kan hier helemaal in opgaan. Deze Weegschaal-energie is vooral van samen dingen doen en oog hebben voor de ander. Emoties worden nu vaak weggewuifd en er wordt gedaan of ze er niet zijn, van ondergeschikt belang zijn of ze krijgen niet de aandacht die zo nodig is. Je richt je nu eerder op de buitenkant, of dit nu je partner of de maatschappij is.
Enthousiasme, kritiek en realisme houden elkaar in evenwicht
Een balans tussen zon en maan is tijdens de volle maan vrij lastig. Er is dan een tegenstelling omdat de zon en maan recht tegenover elkaar staan. De huidige lentemaan leent zich nu uitstekend voor nieuwe plannen en ideeën. Hierdoor wil je waarschijnlijk enthousiast focussen op alles wat nieuw is en met volledige passie en gedrevenheid aan de slag gaan. Door de kritiek van anderen en de kritische blik van Cheiron is er echter voldoende realisme aanwezig om een vrij geaccepteerde kijk te houden op wat je wilt neerzetten.
Ondersteuning is noodzakelijk om je ideeën, plannen de kans te geven een goede start te maken. Zodat, als er inderdaad een nieuwe kiem ontstaat, een grotere kans is dat het de komende maanden verder ontwikkelt. Vertrouw hierbij op wat je kan, wat er binnen je mogelijkheden ligt. Geef het een kans, trek er voldoende aandacht en tijd voor uit. Houd vol en laat zo ontstaan wat je voor ogen hebt.
Er is altijd meer mogelijk dan je denkt
Juist nu is het erg prettig om een richting in je leven te ervaren, een plan, doel of idee te hebben. Zodat je weet wat je hier te doen hebt. Kom je er niet uit? Ik begeleid je graag. Neem contact op met: kailosinzichten@gmail.com
Dit delen:
- Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
- Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
- Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
- Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
- Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print







Eén reactie
Herkenbaar wat je schrijft, mooi dat sommige stukken bevestigd worden