“We gaan eerst gewoon even lekker kletsen en dan ontstaat de diepte in ons gesprek als vanzelf” zegt Lotte van Exploring a Lot zodra we elkaar via Zoom ontmoeten. We gaan een podcast maken met als onderwerp: zet je leven in Bloei! Ik heb er zin in, sowieso om over mijn missie en de magie van kleurpsychologie te vertellen. En over de indrukwekkende impact daarvan als tool en taal bij je persoonlijke ontwikkeling.
Dit gaat leuk worden, want de ontmoeting online voelt direct warm, alsof ik naast haar zit rond het aangename vuurtje voor haar huis in het bos, waar Lotte woont en en werkt met haar lief en die te leuke hond. Dat verwelkomen doet ze op een hele natuurlijke manier.
Van groei naar Bloei!
En inderdaad, voor ik het weet zijn we online en stelt ze me spontaan en onvoorbereid allerlei vragen over de support die de taal van kleur je geeft bij de taaie stukken van persoonlijke groei naar volle Bloei. Die momenten dat je het geloof in jezelf soms dreigt te verliezen. De momenten dat je verlangt naar licht en luchtigheid om je verder te helpen naar dat wat je graag in de wereld zet, maar ook wilt voelen. Kleuren van Geluk, zeg maar. Ze is lekker openhartig en vraagt dat ook van mij, dus geef ik antwoord op haar vraag ‘Hoe ben jij zo gekomen en welke kleur helpt jou om dit moment of welke kleur juist niet?’
Oranje – De kleur die haar niet op de huid moet zitten
Dan stelt ze ook voor zichzelf een mooie persoonlijke vraag. “Ik heb eigenlijk niets met oranje. Zeker niet met Koningsdag-oranje, zo schreeuwerig en eisend. Sterker nog: ik denk dat ik in die kleur nog nooit iets heb gekocht. En weet je wat zo gek is? Ik herken me wel in de omschrijving van oranje in jouw boek Kleuren van Geluk. Is dat niet vreemd?”
Dat snap ik wel, want oranje staat in de algemene kleurentaal o.a. voor warm, enthousiast, spontaan, verbindend en avontuurlijk. En ik kan je vertellen, tegenover me zit een vrouw die dat allemaal in huis heeft en uitstraalt. Dus een terechte vraag voor iemand die ook nog eens moedig is en mooie keuzes maakt. Waarom dan niet dragen? Ze draagt het immers wel uit.
De vragen eronder
De spiegel die de betreffende kleur je dan geeft, is daaronder te durven kijken en jezelf de vraag stellen: is het waar? Is het werkelijk waar dat ik deze kwaliteiten ook leef? Heb ik ze niet alleen, maar leef ik ze ook? Kom ik ermee uit de kast? Of is er deep down nog een stukje dat nog wakker gekust mag worden? Waar je je innerlijk vuur nog niet leeft of vorm geeft? Want ook daar gaat oranje over.
Deze vragen wil je bij alle kleuren stellen als het schuurt en zeker bij oranje omdat die gaat over je gevoelens. Die gevoelens wil je dan onderzoeken in jouw tempo, op jouw voorwaarde en vooral stap voor stap. Dat moet je dus niet op de huid zitten.
Je footprint achterlaten
Daar zit de kracht en de moed, zonder haast met liefde voor het leven en dat wat je wilt ontwikkelen en achterlaten op deze wereld. Want dat is wel waar oranje ook voor staat: iets willen achterlaten op deze wereld om het mooier te maken. Je footprint, scheppingsdrang en creatiekracht. Soms heeft dat leeftijd nodig. Alles op zijn tijd. Geen hete adem van de maatschappij, het systeem of je zelf in de weg zitten met je ego. Voorbij het moeten naar moed. En zeker niet op de huid zitten door te dragen.
Hoe is het met jouw oranje?
Dus wens ik haar heel veel mooie momenten van staren in dat vuurtje voor het huis in het bos, in vol contact met haar innerlijk vuur dat aangewakkerd is door het schurende oranje. Wat de ziel ons spiegelt door middel van de kracht van de taal van kleur. Op haar tempo, voorbij dat wat in de weg staat om volledig vrij en onbevangen te zijn. Want dat is ze! En dat vind ik zo mooi aan haar leven op haar eigen wijze.
Colours, comfort & care
Welke kleur laat jou zien dat er nog iets schuurt dat staat te juichen om tot leven te komen? Want zo kun je het natuurlijk ook zien. Niet als een hangmat voor het verleden, maar als springplank naar de toekomst. Ga mee op onderzoek in de gratis mini training Colours, comfort & care. In een warme setting ons innerlijk vuurtje aanwakkeren. Schrijf je hier in voor dit mini retreat en we gaan samen op een innerlijke trip.
P.s. Oranje staat voor avontuur, moed, spontaniteit, enthousiasme, warmte, innerlijk vuur, levenslust, verbinden, bekommeren.
Dit delen:
- Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
- Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
- Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
- Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
- Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print






