De laatste volle maan van 2023 zoekt verbinding

Met het nieuwe jaar in zicht is de maan voor de laatste keer dit jaar op 27 december 2023 vol. De maan van de lange nachten. Deze volle maan valt kort na Yule (de kortste dag, op 22 december) – het Scandinavisch Winterzonnewendefeest en net na de kerstdagen, wat een bijzondere periode markeert. 

De volle maan maakt je bewust van wat er is, dat je goed mag zorgen voor jezelf en zo nodig voor je omgeving. Zo rond Yule zijn sociale contacten en verbindingen heel belangrijk. Gepaard met een bewustzijn of -wording dat je anderen nodig hebt en zij jou is een tendens die deze tijd kleurt. In vroegere tijden verliep dit proces een stuk duidelijker en was je in de wintertijd al snel aangewezen op je naasten. Tegenwoordig speelt dit veel minder een grote rol.

De zon wil verbinden met de ander
Wat is kenmerkend tijdens deze volle maan periode?

  • Met de zon in Steenbok is er behoefte om te beheersen en te controleren. Dit kan gaan om de conversatie die je met iemand hebt of over de situaties waar je in stapt.
  • Je bent nu minder geneigd om zomaar risico’s te nemen zonder vooraf de afloop te weten. Je wilt zekerheid en kan momenteel een stuk gedisciplineerder zijn.
  • Steenbok is een aardeteken; je gaat nu eerder voor een gevoel van geworteld willen zijn.
  • Ook is er meer interesse in status, in de vorm van materiële zaken.
  • En je wilt uitreiken naar de ander, om te verbinden en op een dieper niveau contact te leggen. Maar niet koste wat kost; je staat met beide voeten stevig op de aarde.
  • Wat mogelijk is, waar je de verantwoording voor wilt en kan dragen, zul je zoveel mogelijk doen. Heb je het idee dat iets niet haalbaar is, dan begin je er niet aan.

Tegenstellingen
Juist de tegenstelling tussen Steenbok en Kreeft wordt duidelijker bij deze volle maan. Met de Kreeft in maan wil je meebewegen met de ander en als het ware meestromen en vloeien. Maar de zon in Steenbok zorgt ervoor dat je veel meer zelf wilt bepalen. Je openstellen en je gevoelens tonen aan iemand die wat verder weg staat heeft nu niet de voorkeur. Behoefte aan verbindingen en contact is er juist wel.

Inlevingsvermogen en goede bedoelingen
Maan in Kreeft maakt dat je je meer bekommert om je medemens en betrokken bent bij het lief en leed. Je inlevingsvermogen is groter en hierdoor ervaar je eerder en gemakkelijker de gevoelens en emoties van de ander. Je neemt waar wat er speelt en geeft dan gemakkelijker je mening. Houd hierbij wel rekening met ieders eigen pad en de lessen die hij of zij mag opdoen, ondanks jouw goede intentie om de ander te willen beschermen. Belangrijk is dat een ieder de ruimte krijgt die hij nodig heeft.

Bij de maan in Kreeft hoort verder:

  • Bewuster worden van jezelf 
  • Je gaat eenvoudiger de verdieping in, verinnerlijking
  • Je reikt anderen door ‘lesgeven/moederen’ de helpende hand
  • Groter gevoel van wat rechtvaardig is
  • Meer behoefte aan reizen, vooral innerlijk
  • Eenvoudiger overzien van jij en het grote geheel
  • Meeleven met je omgeving
  • Meer behoefte aan contact met anderen, liefst een niet al te grote groep waar je de meesten al van kent

Hoogstwaarschijnlijk wil je aan de slag met je creativiteit om je visie, kijk op het leven of wat je al bereikt hebt weer te geven. Doe dit op een voor jou passende wijze. In de vorm van schilderen, kleien, plak een visionboard… Er zijn genoeg opties om mee aan de slag te gaan.

Tijd om stil te staan
De dagen zijn kort en de nachten lang. Een periode van veel binnenshuis zijn en doen is aangebroken. Tijd en ruimte zijn nu minder op de voorgrond aanwezig en meer vloeibaar. Geef jezelf de tijd om stil te staan, te vertragen en vooral om te genieten van wat er wel is. De actuele planeten en hemellichamen zullen je hier zeker in begeleiden, zoals je in mijn andere blog kunt lezen: Chiron en actuele planeten die nu retrograde lopen – Blogzinnig.nl.

Omarm jezelf
Kun je nog wat hulp gebruiken, of heb je behoefte aan handvatten om beter voor jezelf te zorgen? Doe dan je voordeel met mijn actie: Kailos inzichten Omarm jezelf. Deze loopt nog tot en met 1 januari.

Voor nu fijne dagen en een heel mooi, warm en liefdevol 2024!

Over de auteur:

Foto van Natasia De Ridder

Natasia De Ridder

Astroloog, hypnotherapeut en facilitator cacaoceremonies
Ik begeleid zoekers en afwijkers die op de weg van buiten naar binnen eruit halen wat erin zit, dwars door beren, belemmeringen en beperkingen heen. Zodat je met meer zelfvertrouwen, zelfliefde en bliss, (veer)kracht ontdekt dat er veel meer mogelijk is dan je denkt. Ontdek dat je uniek bent, tot op celniveau, en de manier waarop jij de wereld mooier maakt.

Al haar blogs

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wekelijkse nieuwsbrief

Schrijf je hier in om wekelijks de nieuwste blogs te ontvangen.