We zijn al over de helft van ons verblijf hier en de tijd lijkt steeds sneller te gaan. Op 1 november trokken we in het vakantiehuis op ons eigen erf, het huis waar we in 2004 begonnen toen het project ‘herbouw boerderij’ nog moest starten. De aanleiding voor deze stap was het aflopen van ons energiecontract en de torenhoge gasprijs, maar we herontdekken de kwaliteiten van dit heerlijke huis. Het past ons als een warme jas.

Op 1 april verhuizen we terug naar de boerderij en de eerste boekingen voor het vakantiehuis komen alweer binnen. Tot die tijd genieten we hier met volle teugen. Het huis heeft enorm grote ramen waardoor je zowel voor als achter een prachtig uitzicht hebt. Vanuit de woonkamer zie je de fazanten lopen over de akkers.

Vogeltelling
Afgelopen weekend deden we mee aan de tuinvogeltelling en de teller stond na een half uur op twintig koolmeesjes. Blijkbaar is dat een ongebruikelijke score, want we kregen een melding: “let op, dit is een erg hoog aantal!”

In de achtertuin gebeurt er iets magisch
Het bos van de buurvrouw is nu kaal, maar we weten dat ze daar wonen: vijf hertjes die af en toe de weilanden oversteken om naar het grotere bos bij het Veerse Meer te gaan. Ze komen ook weer heel graag terug, het kleine bos geeft blijkbaar beschutting. Vanuit de keuken zie ik regelmatig hun witte achterwerk oplichten tussen de bomen; door hun schutkleur zijn ze verder soms lastig te zien. De afgelopen weken durfden ze een stapje verder te gaan en sprongen ze het slootje over dat tussen het bos van de buurvrouw en ons erf ligt. Dan kan het zomaar gebeuren dat ik, wanneer ik ga koken en even gedachteloos uit het raam kijk, een hertje aandachtig naar me zie kijken. Als ze zien dat ik binnenblijf, gaan ze rustig grazen, er is genoeg groen voor ze, de maaier is in de wintermaanden niet van stal geweest.

De betekenis van mijn ontmoeting met een hert
Ik houd ervan om naar betekenis te zoeken en typ ‘ontmoeting met een hert’ in. Ik lees dat herten tekens zijn van behendigheid, kracht, en alles wat spiritueel is. Als je een hert ziet, weet je dat je op het juiste pad terecht bent gekomen en dat je spirituele gidsen dichtbij zijn. Herten zijn gracieus en snel en wij kunnen ons spiegelen aan de manier waarop een hert zich een weg door het bos baant. Vertrouw erop dat je alles wat je in je leven tegenkomt kunt overwinnen. Een hert bij je huis betekent dat je huis liefdevol beschermd wordt en dat er over je gewaakt wordt vanaf de andere kant. Een mooie gedachte!

Zeeuwse zomers
In het vakantiehuis liggen boeken over Zeeland, van reisgidsen tot kookboeken met streekrecepten en romans over Zeeuwse thema’s. Onze gasten vragen ook vaak wat we zelf leuk vinden om te doen. Dit is onze eigen top 10, in willekeurige volgorde:

  1. De stranden van Dishoek, Vrouwenpolder en Oostkapelle. Als je toch in Oostkapelle bent, kun je meteen een prachtige wandeling maken in natuurgebied Oranjezon.
  2. Veere en het Veerse Meer. Lekker een terrasje pikken of een zeilboot huren en picknicken op het Aardbeieneiland. Of met de fietsveer naar de andere kant en dan een lange fietstocht maken. Ook de fietsveer tussen Vlissingen en Breskens zorgt voor een instant-vakantiegevoel.
  3. Vis eten bij Neeltje Jans, door naar Westerschouwen voor een wandeling. Als je geluk hebt, kun je daar reeën spotten.
  4. Meedoen aan de Zeeuwse wandelmarathon begin oktober, of supporter zijn en genieten van de sportieve prestaties van anderen en het feest aan de finish in Zoutelande.
  5. Shoppen in Middelburg en een bezoek aan het Zeeuws Museum.
  6. Naar de film in Vlissingen, met een XL filmzaal.
  7. Genieten van festivals zoals Concert at Sea, het Zeeland Nazomerfestival en Film by the Sea.
  8. Naar Vlaanderen, vanuit Zeeland ‘om de hoek’: Antwerpen, Brugge en Gent.
  9. Naar een boerderijwinkel gaan om typisch Zeeuwse streekproducten te kopen.
  10. Of gewoon met een goed boek genieten van de stilte op ons eigen erf.

Slapen in Zeeland
Wil jij komend jaar onze gast zijn? Je kunt je verblijf boeken op https://slapeninzeeland.nl/boekingen/ We ontvangen je graag.

Over de auteur:

Foto van Susan van der Beek

Susan van der Beek

Auteur, systemisch coach, hondengedragsbegeleider, coachweekenden en vakanties

Het is mijn zielsmissie om liefde en lichtheid te brengen waar rouw is. Vanuit die intentie schreef ik mijn boek Hartmama, over jong ouderverlies. Naast een autobiografisch deel bevat Hartmama ook een beeldverhaal en een (ver)werkboek. Als jij het gevoel hebt dat de vroege dood van één van je ouders nog een schaduw werpt over je leven, nodig ik je uit om daar samen naar te kijken. Daarnaast ben ik hondengedragsbegeleider: hondenopvoeder en specialist probleemgedrag. Ik leer je graag de taal van je hond verstaan en zijn of haar gedrag beter te interpreteren. Hierdoor wordt het samenleven met je hond(en) veel meer ontspannen. Als je hond gelukkig is, ben jij het immers ook.

www.susanvanderbeek.nl
www.slapeninzeeland.nl

Al haar blogs

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wekelijkse nieuwsbrief

Schrijf je hier in om wekelijks de nieuwste blogs te ontvangen.