Er was een periode in mijn leven dat het grijs was, in ieder geval niet kleurrijk. Ik had verdriet en kon geen kant op. Alle blijheid was verdwenen en ik verkeerde in rouw. Maar zoals dat gaat, komt er uiteindelijk toch een moment dat de pijn vervaagt en er door de breuk ruimte ontstaat waar de zon doorheen kan schijnen. Als ik terugkijk, zijn dat voor mij ook altijd de momenten die ik aanpak om het leven weer glans te geven door veranderingen aan te brengen, soms gewoon rigoureus en onconventioneel.
“There is a crack, a crack in everything.
That’s how the light gets in.”
– L. Cohen
Vrij maken vind ik fijner klinken
Mijn sociale leven was toendertijd volledig op zijn kop gezet en toch maakte ik ruimte voor een frisse wind. Mijn loyaliteit naar het verleden en verbonden willen blijven met dat wat me niet meer diende, maakte ik vrij.
‘Loslaten’ zeggen de meeste mensen,
maar ‘vrij maken’ vind ik fijner klinken.
Het geeft je het gevoel dat je de regie hebt,
iets bewust kunt doen en dat het je vrijheid geeft.
Hoe fijn is dat?
Ik verlangde naar verbinding met gelijkgestemden, samen iets moois maken van de tijd. Het vraagt een moment van moed om dat aan jezelf toe te geven en ernaar te handelen.
En wat ik toen deed, is mijn grootste tip aan jou. Voor als je voelt dat het tijd is om anders vorm te geven aan je leven. Het moment om tijd te nemen!
Ik schreef een brief
Ik pakte pen en papier en ging naar zee. Ik schreef een brief aan alle mensen die ik kende en waar ik een fijn gevoel bij had, waar ik graag tijd mee wilde spenderen. Naasten, maar ook bijna vreemden waar ik een klik bij had gevoeld. Van mijn zussen tot die vriend van een vriend van een vriend. Van mijn beste vriendin tot de schoonheidspecialiste.
Deze zomer over nadenken
Ik vertelde ze dat ik zin had in iets moois, iets leuks om samen te ondernemen, te eten en misschien ook wel in iets waarvan ik nu nog niets wist dat ik er zin in had. Ik vroeg of het idee ze aansprak en er deze zomer eens over na te denken. Vaak zijn vakanties van die momenten waarop je in je hangmatje ligt en voelt dat het tijd is voor een reset. Ik beloofde dat ik na de zomer weer een berichtje zou sturen om te vragen hoe de zomer was geweest, maar nog veel meer of het idee hen ook aansprak.
Je snapt, dat was een kwetsbare actie. Er kan van alles gebeuren na het moment dat het bericht op de digitale deurmat valt. Schaamte, afwijzing en verwarring.
Vanaf die nazomer
Niets van dat alles! Er kwamen mooie reacties en enthousiaste berichten. Ook gekke, maar daarover later meer. Vanaf die nazomer is er de heerlijke boekenclub en de eetclub en ontmoeten we elkaar elke zes weken, inmiddels al meer dan 15 jaar. We delen veel en je begrijpt dat het tijd is om dat regelmatig te vieren, zoals straks een paar dagen Marrakech omdat we met de Boekenclub een boek lazen over Marokko.
Mijn allerbeste vriendin in kleur
Mijn verhaal gebruik ik heel vaak in mijn coaching en training, omdat het zo helpend is als je het kunt vertalen naar een kleurrijk leven. Het lijkt wel alsof de kleur oranje mijn allerbeste vriendin was in die periode. Het heeft me zo ver gebracht:
- van het voelen van een verlangen
- van überhaupt voelen
- het lef hebben om je kwetsbaar op te stellen
- durven vragen om verbinding
- en durven voelen dat het mooi is geweest en je loyaliteit aan het verleden laten gaan
- inruilen voor levensblijheid en creativiteit
- het trauma voorbij, de remmingen los en het leven vieren
Bloei!
En er was meer, want in diezelfde periode van meer zon en glans besloot ik ook dat kleur bekennen niet alleen een avontuur (ook een heel oranje eigenschap) voor mij was, maar dat ik met mijn ervaringen anderen kon helpen. De lessen waren pijnlijk, maar als ik zie en ervaar hoe waardevol en helpend het werkt, dan is het naar buiten treden van toen het meest waardevolle ooit dat ik heb kunnen doen. Net als mijn opleiding tot kleurcoach en het oprichten van mijn bedrijf Bloei! waar ik inmiddels al weer 15 jaar vrouwen opleiding geef en coach te kiezen voor volle bloei! Want het is een keuze!
‘’Op een dag is het risico om opgesloten te blijven in de knop
pijnlijker dan tot volle bloei te komen.’’
Het verdient tijd
Voel jij ook aan alles dat het nu tijd is om, net als ik, kleur te bekennen? Maar heb je geen idee hoe, of vind je het reuze spannend? Snap ik heel goed. Je hoeft het ook niet alleen te doen. En weet je; nieuwe patronen uitzoeken die bij jouw volle bloei passen, en die toepassen, gaat ook niet van de een op de andere dag.
Kleurrijk leven is een keuze. Binnenkort start de opleiding Kleuren van Geluk. Er zijn nog 2 vrije plaatsen. Kies vandaag nog voor kleurrijk leven en reserveer HIER je stoel.
Dit delen:
- Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
- Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
- Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
- Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
- Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print






