Gelukkiger door Zijnsoriëntatie

De laatste tijd realiseer ik me steeds vaker dat ik me gelukkiger voel dan een aantal jaren geleden. Zelfs op momenten dat ik me wel eens ongelukkig voel. Ik wijt dit met name aan mijn lerarenopleiding aan de School voor Zijnsoriëntatie in Utrecht. Daar leer ik om steeds meer de stuurvrouw van mijn eigen leven te worden. Dat betekent dat je kiest en verantwoordelijkheid neemt voor je eigen geluk.

In deze blog wil ik je meenemen in wat het betekent om stuurman of stuurvrouw van je eigen leven te zijn. Je zou dit ook persoonlijk leiderschap kunnen noemen. Het verschil t.o.v. de reguliere strategieën voor dit leiderschap is dat je in Zijnsoriëntatie om te beginnen uitgaat van je basale goedheid. Hans Knibbe, de grondlegger van deze leer, noemt dit: eerst het liefje, dan het werk.

Je bent al compleet
Dus je start met dat je al goed, heel en compleet bent. En dat je – nadat je dit tot je door hebt laten dringen en hebt aangenomen (nadat je je optiek verhoogd hebt en met Zijnsogen kijkt naar jezelf kijkt) – pas dan kijkt je wat er aan jezelf te ontwikkelen is. Dit breng je op een nuchtere manier bij jezelf in kaart en je bekijkt welke concrete acties dit van je vraagt.

Leiding nemen over je leven
Stuurmanschap gaat over leiding nemen over je leven. Stoppen met alsnog willen krijgen wat je vroeger niet had en starten met jezelf aanmoedigen om jouw mooiste leven te leven. Dat vraagt discipline, zicht op je patronen en de moed om het oude vertrouwde los te laten en te gaan lopen op benen die je denkt niet te hebben.

Elke dag zet ik mijn stappen
Het zit hem in hele kleine dingen. Zo heb ik me aan het begin van dit jaar voorgenomen om elke dag minimaal 5000 stappen te wandelen. En of het nou regent of stralend weer is, ik ga. En ik word er blij van om mezelf hierin trouw te zijn. Elke dag zet ik mijn stappen, zowel in wandelen als in andere kleine en grote afspraken met mezelf. En daardoor merk ik dat ik gelukkiger word.

Meer stuurman of stuurvrouw worden in jouw eigen leven?
Dit geluk gun ik anderen ook. Je bent van harte welkom in mijn praktijk Lichaamswerk Amsterdam voor een proefsessie van een uur. Hierin kan je proeven of mijn Zijnsgeoriënteerde werkwijze je past.

Over de auteur:

Foto van Marlies Roosendaal

Marlies Roosendaal

Leraar Zijnsoriëntatie en lichaamsgerichte psychotherapie


Marlies heeft een passie voor het begeleiden van mensen in hun ontwikkeling. Het ont-wikkelen en worden wie je bent vraagt om te herkennen wie je bent in je vrije vorm. En te ontdekken wat jij ertussen zet, om jouw vrijheid niet te leven. Zij leert mensen hun vrije vorm belichamen. Via individuele sessies, cursussen en retraites helpt Marlies mensen te worden wie ze zijn. Dit zorgt ervoor dat zij geïnspireerd leven en werken.

www.lichaamswerknederland.nl
www.marliesroosendaal.zijnsorientatie.nl

Al haar blogs

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Wekelijkse nieuwsbrief

Schrijf je hier in om wekelijks de nieuwste blogs te ontvangen.